Ir a contenido

Jeffers Online Vet Pharmacy

Cambie a una farmacia que realmente priorice tanto el bienestar de su mascota como su tiempo. En nuestra farmacia, su mascota es lo primero y entendemos lo valioso que es su tiempo. Experimente la diferencia de un servicio que valora tanto el cuidado personalizado como el servicio eficiente. Únase a nosotros hoy y vea cómo podemos hacer que el cuidado de mascotas sea más fácil y atento para usted y su amigo peludo.

Comprar por animal

Quality Vet Pharmacy & Prescription Pet Medication from Trusted Brands

How to Order Prescriptions?

Get Prescription from Your Vet

Prescriptions cannot be processed without a valid prescription from your vet.

Find Your Medication

Add prescriptions to your cart like any other product. Be sure quantity matches what's been prescribed.

Add Vet & Pet Information

We will contact your veterinarian to verify the prescription.

Check out

It's that simple! We'll also handle any needed refills.

Filtros

Suspensión oral de meloxicam (Rx Meloxidyl), 1,5 mg/ml, frasco de 10 ml

VetOne
Precio original $19.99 - Precio original $171.27
Precio original $19.99
$19.99 - $171.27
$19.99 - $171.27
Precio actual $19.99
$1.47 – $2.00 / mL

Suspensión oral de meloxicam (Rx Meloxidyl) Si busca una alternativa rentable para tratar la osteoartritis en su perro, no busque más que Meloxi...

Ver todos los detalles

Solución para inhalación de albuterol Rx, 0,083 %, 3 ml x 30 unidades

Varies
Precio original $5.99 - Precio original $24.99
Precio original $0.00
$5.99 - $24.99
$5.99 - $24.99
Precio actual $5.99

Solución para inhalación de albuterol al 0,083 % El albuterol se utiliza como broncodilatador para tratar las sibilancias y la falta de aire que ...

Ver todos los detalles

Rx Viceton (cloranfenicol)

Chloramphenicol
Precio original $0.29 - Precio original $254.99
Precio original $0.29
$0.29 - $254.99
$0.29 - $254.99
Precio actual $0.29
$0.26 – $0.59 / tablet

Rx Viceton (cloranfenicol) El cloranfenicol es un antibiótico que se utiliza para tratar infecciones bacterianas como infecciones del tracto ...

Ver todos los detalles

Rx Doxiciclina Hiclato, Cápsula

Doxycycline
Precio original $1.09 - Precio original $129.99
Precio original $1.09
$1.09 - $129.99
$1.09 - $129.99
Precio actual $1.09
$0.26 – $1.09 / capsule

Rx Doxiciclina Hiclato, Cápsula El hiclato de doxiciclina es un antibiótico de amplio espectro derivado sintéticamente de la oxitetraciclina. Tr...

Ver todos los detalles

Desparasitante inyectable Rx LongRange ERI

LongRange
Precio original $361.27 - Precio original $708.50
Precio original $361.27
$361.27 - $708.50
$361.27 - $708.50
Precio actual $361.27
$1.42 – $1.45 / mL

Desparasitante inyectable Rx LongRange ERI 5% eprinomectina LONGRANGE ® (eprinomectina) es una preparación inyectable estéril lista para usa...

Ver todos los detalles

Agua esterilizada para inyección Rx

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $6.99 - Precio original $9.99
Precio original $6.99
$6.99 - $9.99
$6.99 - $9.99
Precio actual $6.99
$0.02 – $0.03 / mL

Agua esterilizada Rx El agua estéril para irrigación, USP es un agua estéril, destilada y apirógena para inyección destinada únicamente a fines...

Ver todos los detalles

Selarid Rx, 0-5 lb, canino/felino, 3 meses

Selarid
Precio original $9.49 - Precio original $34.99
Precio original $9.49
$9.49 - $34.99
$9.49 - $34.99
Precio actual $9.49
$3.16 – $11.66 / item

Rx Selarid Canino/Felino El parasiticida tópico Selarid es un medicamento que se vende con receta médica como una solución incolora a amarilla,...

Ver todos los detalles

Macrosyn Rx, 500 ml

Bimeda
Precio original $135.99 - Precio original $639.99
Precio original $135.99
$135.99 - $639.99
$135.99 - $639.99
Precio actual $135.99
$0.27 – $1.28 / mL

Macrosyn Rx, 500 ml Macrosyn es una solución inyectable lista para usar que contiene 100 mg de tulatromicina/ml, un antibiótico de amplio espectr...

Ver todos los detalles

Jeringas con punta deslizante BD, 3 cc, 200 unidades

BD
Precio original $39.99 - Precio original $39.99
Precio original $39.99
$39.99
$39.99 - $39.99
Precio actual $39.99

Jeringas BD, 3 cc, punta deslizante, 200 unidades La jeringa BD de 3 cc cuenta con una escala de graduación de 1/10 ml para mediciones precisas ...

Ver todos los detalles

Masticables blandos RX Iverhart Max

Virbac
Precio original $7.71 - Precio original $66.90
Precio original $7.71
$7.71 - $66.90
$7.71 - $66.90
Precio actual $7.71
$7.71 – $11.15 / item

Masticables blandos Rx Iverhart Max ® Iverhart Max es una combinación de tres antihelmínticos (ivermectina/pamoato de pirantel/praziquantel). ...

Ver todos los detalles

Solución oftálmica de dexametasona Rx al 0,1 %, 5 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $24.99 - Precio original $24.99
Precio original $24.99
$24.99
$24.99 - $24.99
Precio actual $24.99
$5.00 / mL

Solución oftálmica de dexametasona Rx La dexametasona es un corticosteroide que se puede utilizar para tratar afecciones inflamatorias en los o...

Ver todos los detalles

Comprimidos de fluconazol con receta

Varies
Precio original $1.09 - Precio original $88.99
Precio original $1.09
$1.09 - $88.99
$1.09 - $88.99
Precio actual $1.09
$0.89 – $2.99 / tablet

Comprimidos de fluconazol con receta El fluconazol es un medicamento antimicótico que se receta para tratar infecciones fúngicas graves que afe...

Ver todos los detalles

Polvo Rx Uniprim

NeogenVet
Precio original $7.99 - Precio original $24.99
Precio original $0.00
$7.99 - $24.99
$7.99 - $24.99
Precio actual $7.99
$0.21 – $0.67 / gram

Polvo Rx Uniprim Ayuda a combatir infecciones bacterianas. Trata infecciones de las vías respiratorias, heridas y erupciones cutáneas, infeccio...

Ver todos los detalles

Receta Naxcel

Naxcel
Precio original $47.29 - Precio original $107.59
Precio original $47.29
$47.29 - $107.59
$47.29 - $107.59
Precio actual $47.29
$26.90 – $47.29 / gram

Receta Naxcel Naxcel Sterile Powder es una marca de ceftiofur sódico en polvo estéril. Este producto beneficia a bovinos, cerdos, ovejas, cabras, ...

Ver todos los detalles

Rx Barrier (imidacloprid + moxidectin) Once-a-month Topical Solution for Dogs

Barrier
Precio original $9.99 - Precio original $54.99
Precio original $0.00
$9.99 - $54.99
$9.99 - $54.99
Precio actual $9.99

Rx Barrier Topical Solution for Dogs Complete Parasite Control for Dogs Barrier for Dogs offers comprehensive protection against a variety of paras...

Ver todos los detalles

Ungüento oftálmico Rx Neo/Poly/Bac con hidrocortisona, 3,5 g

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $11.99 - Precio original $11.99
Precio original $11.99
$11.99
$11.99 - $11.99
Precio actual $11.99

Ungüento oftálmico con triple antibiótico y hidrocortisona Rx NO UTILIZAR SI LA TAPA Y EL CUELLO NO ESTÁN INTACTOS. SÓLO PARA USO OFTÁLMICO. ...

Ver todos los detalles

Rx Vetmedin Oral Solution, 1.5mg / 50ml

Vetmedin
Precio original $86.99
Precio original $86.99 - Precio original $86.99
Precio original $86.99
$76.69
$76.69 - $76.69
Precio actual $76.69

Rx Vetmedin Oral Solution, 1.5mg / 50ml Vetmedin Oral Solution is recommended for dogs diagnosed with congestive heart failure due to myxomatous mi...

Ver todos los detalles

Rx Gabapentina 600 mg, comprimido individual

Gabapentin
Precio original $0.29 - Precio original $21.99
Precio original $0.00
$0.29 - $21.99
$0.29 - $21.99
Precio actual $0.29

Se requiere firma en el momento de la entrega en los siguientes estados: Alabama, Kentucky, Michigan, Dakota del Norte, Tennessee, Virginia y Virg...

Ver todos los detalles

Pasta Rx Equioxx, jeringas de 6,93 gramos

Boehringer Ingelheim
Precio original $6.89 - Precio original $254.99
Precio original $6.89
$6.89 - $254.99
$6.89 - $254.99
Precio actual $6.89
$3.54 – $6.89 / item

Pasta Rx Equioxx La osteoartritis puede ser extremadamente dolorosa, especialmente para los caballos. Esta afección se produce cuando el cartíl...

Ver todos los detalles

Ichon PSGAG estéril, 5 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $32.99 - Precio original $189.99
Precio original $32.99
$32.99 - $189.99
$32.99 - $189.99
Precio actual $32.99
$6.60 – $7.60 / mL

Glicosaminoglicano polisulfatado estéril (PSGAG) de Ichon, 5 ml/100 mg por ml Ichon es un glicosaminoglicano polisulfatado estéril (100 mg/ml...

Ver todos los detalles

Inyección Rx AnaSed, 100 mg/ml x 50 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $39.99 - Precio original $39.99
Precio original $39.99
$39.99
$39.99 - $39.99
Precio actual $39.99
$0.80 / mL
Extra 10% off. Applied at checkout

Inyección Rx AnaSed, 100 mg/ml x 50 ml La marca puede variar según disponibilidad. AnaSed (Xilazina) está aprobado en perros, gatos y caballos ...

Ver todos los detalles

Draxxin KP (tulatromicina y ketoprofeno) Solución inyectable para bovinos

Zoetis
Precio original $119.99 - Precio original $1,899.99
Precio original $119.99
$119.99 - $1,899.99
$119.99 - $1,899.99
Precio actual $119.99
$2.40 – $4.30 / mL

Rx Draxxin KP Los momentos estresantes son habituales en cualquier operación. Cualquier cosa, desde el envío hasta los cambios en la dieta, pue...

Ver todos los detalles

Rx Liquid SpectoGard Scour-Chek (Spectinomycin) Oral Antibiotic for Pig Scours, 1000 ml

SpectoGard
Precio original $66.99 - Precio original $66.99
Precio original $0.00
$66.99
$66.99 - $66.99
Precio actual $66.99

Rx Liquid SpectoGard Scour-Chek (Spectinomycin) Oral Solution for Pigs, 1000 mL Rx Liquid SpectoGard Scour-Chek is a fast-acting, ready-to-use oral...

Ver todos los detalles

Rx Thiamine Hydrochloride Solution, 500mg/ml injection for Horses, Dogs & Cats

Neogen®Vet
Precio original $34.99 - Precio original $34.99
Precio original $0.00
$34.99
$34.99 - $34.99
Precio actual $34.99
$0.35 / mL

Rx Thiamine Hydrochloride Solution, 500mg/mL Injection Rx Thiamine Hydrochloride Solution is a concentrated injectable supplement providing 500 mg ...

Ver todos los detalles

Need Help?

How can I contact someone for help?

Please call 1-800-533-3377 or use live chat.

What Pharmacy are we using?

We've partnered with Pet's Choice Pharmacy for prescriptions, so you can find your animal's medical needs in one place - vaccines, Rx meds, medical supplies, and other animal supplies - all at jeffers.com.

Your animal's health is important to you and that's why we've made animal health our priority. At Jeffers, we carry a variety of Rx pet meds for flea and tick, allergies, arthritis, dermatitis, heartworms, hookworms, infection, inflammation, itching, and more.

Shop confidently with a wide variety of vet pharmacy prescriptions like Apoquel for allergies and dermatitis, Nexgard for fleas and ticks, Equioxx for horse arthritis, Heartgard for heartworms, Bravecto for fleas and ticks, Prascend for horse pituitary pars intermedia disorder, Banamine for horse inflammation and pain, Simparica for fleas and ticks, Trifexis for heartworms, Adequan for arthritis, Panacur for deworming, and much more.

Pet's Choice Pharmacy is a member of the National Board of Pharmacies (NABP) and is .Pharmacy verified. They are committed to delivering the highest ethical pharmacy practices and excellent pharmaceutical care for achieving the best optimal health for your pet and animals. Their licensed pharmacy team can fill your animal's prescription, refill prescriptions, and request prescription transfers.

Shop prescription medication for your pets and farm animals at Jeffers!

Interested in Pharmacy Pet Medicine?

Explore prescription medicine targetted to specific animals to accommodate their needs better. Within our catalog, you can find prescribed meds fordogs, cats, horses, cattle, swine, goats, sheep and many more.

Can I purchase Vet Pharmacy on a regular basis?

Yes, it's available for purchase through our store. Add it to your cart and explore related items in our collections. Enroll in a subscription to ensure you never miss a refill!

Can I purchase Pharmacy online?

Simply add the item to your cart to check if it qualifies for free shipping. Many of our farm & pet items are eligible!

How to order pet medicine online?

To order pet medicine at Jeffers, you first get a prescription from your vet, then browse the Pharmacy collection and add the medications to your cart. There are options for all animals including dogs, cats, horses, livestock, reptiles and small animals. At checkout, you enter your vet and pet details; Jeffers’ pharmacy partner will then verify the prescription before shipping your order.

Where to buy pet medications online?

You can buy prescription pet meds online at Jeffers’ Vet Pharmacy collection, which includes meds for dogs, cats, horses, livestock, reptiles, and more, all in one convenient place and backed by a licensed pharmacy team.

How to get a vet prescription online?

Medical prescriptions must come from a veterinarian who has examined your pets or animals. Once your vet writes the prescription, you can have Jeffers’ pharmacy partner verify and fill it online through Jeffers’ Pharmacy checkout process.

Where can i get pet prescriptions filled?

After your vet issues a prescription, Jeffers’ online pharmacy can process and fill the order for you when you add the prescribed meds to your cart and provide vet contact info for verification.

How to register pet with online veterinary pharmacy?

To register your pet for prescriptions at Jeffers’ pharmacy, you simply create an account on our website here at Jeffers, add the prescription medications you need to your cart, and input your pet’s and vet’s details. The pharmacy team will verify the prescription and store the medication history for refills.

Will online pet pharmacy accept scanned prescriptions?

Jeffers’ pharmacy partner offers several ways to submit prescriptions: contacting your vet for you, mailing the original prescription, or having your vet fax it directly. A scanned copy may be accepted depending on the pharmacy’s policies, but the fastest route is direct verification through your vet.

How online vet pharmacies verify prescriptions?

Jeffers’ pharmacy contacts your veterinarian using the contact information you provide to verify the prescription before dispensing. This is a standard practice for legitimate online pharmacies to ensure a valid prescription exists.

What states allow online vet prescriptions?

In the U.S. online vet pharmacies like Jeffers’ can dispense medications if a valid prescription is issued by a licensed veterinarian in compliance with Federal and State regulations. The specific rules vary by state, but Jeffers’ process follows these legal requirements nationwide.

Can you buy pet prescriptions online?

Yes. Once your vet provides a valid prescription, Jeffers’ online pet pharmacy collections allow you to purchase and have the medication shipped directly to you.

How do online pet pharmacies ensure medication authenticity?

Jeffers works with licensed pharmacists and a pharmacy partner that’s a member of the National Association of Boards of Pharmacy, which helps ensure licensed dispensing practices, safe handling, and authentic medications, which is a core part of online pharmacy safety.A legitimate online pet pharmacy will require valid vet prescriptions, have clear contact info, work with licensed pharmacists, and follow regulatory standards. Jeffers’ Pharmacy partners with a licensed pharmacy and makes the prescription process transparent, which helps ensure you’re ordering safe, authentic meds.