Ir a contenido

Jeffers Online Vet Pharmacy

Cambie a una farmacia que realmente priorice tanto el bienestar de su mascota como su tiempo. En nuestra farmacia, su mascota es lo primero y entendemos lo valioso que es su tiempo. Experimente la diferencia de un servicio que valora tanto el cuidado personalizado como el servicio eficiente. Únase a nosotros hoy y vea cómo podemos hacer que el cuidado de mascotas sea más fácil y atento para usted y su amigo peludo.

Comprar por animal

Quality Vet Pharmacy & Prescription Pet Medication from Trusted Brands

How to Order Prescriptions?

Get Prescription from Your Vet

Prescriptions cannot be processed without a valid prescription from your vet.

Find Your Medication

Add prescriptions to your cart like any other product. Be sure quantity matches what's been prescribed.

Add Vet & Pet Information

We will contact your veterinarian to verify the prescription.

Check out

It's that simple! We'll also handle any needed refills.

Filtros

Pasta oral antiprotozoaria Rx Marquis

Boehringer Ingelheim
Precio original $384.59 - Precio original $384.59
Precio original $384.59
$384.59
$384.59 - $384.59
Precio actual $384.59
$3.03 / gram

Pasta oral antiprotozoaria Rx Marquis con 15 % p/p de ponazuril Tratamiento aprobado para la mieloencefalitis protozoaria equina. Jeringa lis...

Ver todos los detalles

Solución oftálmica de clorhidrato de ciprofloxacino Rx 0,3 % x 5 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $12.99 - Precio original $12.99
Precio original $12.99
$12.99
$12.99 - $12.99
Precio actual $12.99

Solución oftálmica de ciprofloxacino al 0,3 % La solución oftálmica de ciproflaxina se utiliza para tratar infecciones bacterianas, incluida la c...

Ver todos los detalles

Solución oftálmica de dorzolamida y timolol, 22,3 mg/6,8 mg x 10 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $31.99 - Precio original $31.99
Precio original $31.99
$31.99
$31.99 - $31.99
Precio actual $31.99

Solución oftálmica de clorhidrato de dorzolamida y maleato de timolol La dorzolamida ayuda a disminuir la presión ocular y también se utiliza p...

Ver todos los detalles

Inyección de epinefrina Rx 1:1000, 50 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $44.99 - Precio original $44.99
Precio original $44.99
$44.99
$44.99 - $44.99
Precio actual $44.99
$0.90 / mL

Inyección de epinefrina con receta Este medicamento se utiliza en casos de emergencia para tratar reacciones alérgicas muy graves a picaduras d...

Ver todos los detalles

Polvo soluble Bilovet, 100 g

Bilovet
Precio original $49.95 - Precio original $49.95
Precio original $49.95
$49.95
$49.95 - $49.95
Precio actual $49.95

Polvo soluble Bilovet, 100 g Cerdos: Para el tratamiento y control de la disentería porcina (SD) asociada con Brachyspira hyodysenteriae. ...

Ver todos los detalles

Tabletas de pentoxifilina de liberación prolongada Rx 400 mg x 100 unidades

Midwest
Precio original $39.99 - Precio original $39.99
Precio original $39.99
$39.99
$39.99 - $39.99
Precio actual $39.99
$0.40 / tablet

Tabletas de pentoxifilina de liberación prolongada Rx 400 mg x 100 unidades La pentoxifilina es un medicamento de la clase de los derivados de la...

Ver todos los detalles

Crema tópica Rx Surpass, 124 g

Boehringer Ingelheim
Precio original $100.09 - Precio original $100.09
Precio original $100.09
$100.09
$100.09 - $100.09
Precio actual $100.09
$0.81 / gram

Crema tópica Rx Surpass, 124 g La crema tópica está indicada para el control del dolor y la inflamación asociados con la osteoartritis (OA) en la...

Ver todos los detalles

Barras de nitrato de plata con receta

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $31.99 - Precio original $31.99
Precio original $31.99
$31.99
$31.99 - $31.99
Precio actual $31.99
$0.32 / item

Barras de nitrato de plata con receta Las barras de nitrato de plata se utilizan para cauterizar heridas y úlceras. Cada barra contiene nitrato d...

Ver todos los detalles

Reequilibrio de Rx

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $235.62 - Precio original $235.62
Precio original $235.62
$235.62
$235.62 - $235.62
Precio actual $235.62
$0.25 / mL

Reequilibrio de Rx Suspensión oral. Contiene sulfadizina y pirimetamina. Tratamiento de la mieloencefalitis protozoaria equina (EPM). Este pro...

Ver todos los detalles

Crema de sulfadiazina de plata con receta

Varies
Precio original $74.99 - Precio original $74.99
Precio original $74.99
$74.99
$74.99 - $74.99
Precio actual $74.99
$5.36 / gram

Crema de sulfadiazina de plata con receta La crema de sulfadiazina de plata es una preparación antibacteriana tópica cuyo ingrediente antimicro...

Ver todos los detalles

Orbenina DC 12 x 7,5 g

Orbenin
Precio original $59.99 - Precio original $59.99
Precio original $37.40
$59.99
$59.99 - $59.99
Precio actual $59.99
$5.00 / dose

Orbenin-DC para ganado, 12 x 7,5 g Orbenin-DC está indicado en el tratamiento y profilaxis de la mastitis bovina en vacas no lactantes debida...

Ver todos los detalles

Jarabe de ventipulmina Rx, 330 ml

Boehringer Ingelheim
Precio original $385.19 - Precio original $385.19
Precio original $385.19
$385.19
$385.19 - $385.19
Precio actual $385.19
$1.17 / mL

Jarabe de ventipulmina Rx El jarabe Ventipulmin alivia los síntomas de las afecciones reversibles de las vías respiratorias en caballos al hace...

Ver todos los detalles

Tableta Drontal para gatos, 1 tableta

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $5.99 - Precio original $5.99
Precio original $5.99
$5.99
$5.99 - $5.99
Precio actual $5.99

Tableta Rx Drontal para gatos, 1 tableta Los veterinarios recetan Drontal para ayudar a tratar una variedad de lombrices intestinales, incluidas ...

Ver todos los detalles

Rx Vetivex Veterinary Lactated Ringer's Solution Injection, USP

Vetivex
Precio original $7.38 - Precio original $7.38
Precio original $7.38
$7.38
$7.38 - $7.38
Precio actual $7.38

Rx Vetivex® Veterinary Lactated Ringer's Solution Injection Rx Vetivex® Veterinary Lactated Ringer's Solution Injection, USP is a sterile, nonpyrog...

Ver todos los detalles

Loncor 300 Soluciones inyectables, 500 ml

Loncor
Precio original $399.99 - Precio original $399.99
Precio original $399.99
$399.99
$399.99 - $399.99
Precio actual $399.99
$0.80 / mL

Loncor 300, 500 ml para bovinos Loncor 300 (Florfenicol) está indicado para el tratamiento de la enfermedad respiratoria bovina (BRD) asociad...

Ver todos los detalles

Chorulon HCG para ganado

Chorulon
Precio original $56.99 - Precio original $56.99
Precio original $56.99
$56.99
$56.99 - $56.99
Precio actual $56.99
$1.14 / mL

Rx CHORULON para bovinos Chorulon HCG 10,000IU Inyección x 10ml Frasco está indicado para uso intramuscular en vacas para el tratamiento de l...

Ver todos los detalles

Jeringa Rx Norm-Ject, punta Luer Slip, 10 cc, 100 unidades

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $21.99 - Precio original $21.99
Precio original $21.99
$21.99
$21.99 - $21.99
Precio actual $21.99
$0.22 / cc

Punta Luer Slip Rx Norm-Ject Las jeringas NORM-JECT no contienen látex, caucho, aceite de silicona, estireno ni DEHP y no contienen ADN. Estas ...

Ver todos los detalles

Spray tópico Rx Genesis, botella de 16 oz

Genesis
Precio original $50.79 - Precio original $50.79
Precio original $50.79
$50.79
$50.79 - $50.79
Precio actual $50.79
$3.17 / oz
Extra 10% off. Applied at checkout

Aerosol tópico Rx Genesis El aerosol tópico Genesis está indicado para el control del prurito asociado con la dermatitis alérgica en perros. El...

Ver todos los detalles

Rx Miconazol al 2 % en aerosol, botella de 4 oz

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $9.99 - Precio original $9.99
Precio original $9.99
$9.99
$9.99 - $9.99
Precio actual $9.99
$2.50 / oz

Aerosol de miconazol con receta El aerosol de miconazol está indicado para el tratamiento de infecciones fúngicas como la tiña y las infeccione...

Ver todos los detalles

Polvo Rx LS-50, botella de 75 g

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $47.99 - Precio original $47.99
Precio original $47.99
$47.99
$47.99 - $47.99
Precio actual $47.99

LS-50 El polvo soluble en agua de lincomicina y espectinomicina contiene 16,7 g de lincomicina y 33,3 g de espectinomicina. 1 frasco sirve para tr...

Ver todos los detalles

Crema de hidrocortisona Rx, 2,5 % x tubo de 1 oz

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $21.99 - Precio original $21.99
Precio original $21.99
$21.99
$21.99 - $21.99
Precio actual $21.99

La crema de hidrocortisona es una crema tópica que su veterinario receta como antiinflamatorio para aliviar la picazón causada por la inflamación, ...

Ver todos los detalles

Rx Ciproheptadina, 4 mg x 100 comprimidos

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $39.99 - Precio original $39.99
Precio original $39.99
$39.99
$39.99 - $39.99
Precio actual $39.99

Tabletas de ciproheptadina Rx El clorhidrato de ciproheptadina se utiliza como antihistamínico en el tratamiento de alergias y atopia en perro...

Ver todos los detalles

Gotas Rx Cefa, 50 mg/ml x 15 ml

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $29.99 - Precio original $29.99
Precio original $29.99
$29.99
$29.99 - $29.99
Precio actual $29.99
$2.00 / mL

Gotas Rx Cefa, 50 mg/ml x 15 ml Cefa-Drops está indicado para el tratamiento de infecciones del tracto genitourinario (cistitis) en perros, e i...

Ver todos los detalles

Rx Carbamazepina, 200 mg x 1 comprimido

Pet's Choice Pharmacy
Precio original $0.79 - Precio original $0.79
Precio original $0.79
$0.79
$0.79 - $0.79
Precio actual $0.79

Rx Carbamazepina, 200 mg x 1 comprimido La carbamazepina se utiliza en el tratamiento de la epilepsia idiopática para controlar las convulsione...

Ver todos los detalles

Need Help?

How can I contact someone for help?

Please call 1-800-533-3377 or use live chat.

What Pharmacy are we using?

We've partnered with Pet's Choice Pharmacy for prescriptions, so you can find your animal's medical needs in one place - vaccines, Rx meds, medical supplies, and other animal supplies - all at jeffers.com.

Your animal's health is important to you and that's why we've made animal health our priority. At Jeffers, we carry a variety of Rx pet meds for flea and tick, allergies, arthritis, dermatitis, heartworms, hookworms, infection, inflammation, itching, and more.

Shop confidently with a wide variety of vet pharmacy prescriptions like Apoquel for allergies and dermatitis, Nexgard for fleas and ticks, Equioxx for horse arthritis, Heartgard for heartworms, Bravecto for fleas and ticks, Prascend for horse pituitary pars intermedia disorder, Banamine for horse inflammation and pain, Simparica for fleas and ticks, Trifexis for heartworms, Adequan for arthritis, Panacur for deworming, and much more.

Pet's Choice Pharmacy is a member of the National Board of Pharmacies (NABP) and is .Pharmacy verified. They are committed to delivering the highest ethical pharmacy practices and excellent pharmaceutical care for achieving the best optimal health for your pet and animals. Their licensed pharmacy team can fill your animal's prescription, refill prescriptions, and request prescription transfers.

Shop prescription medication for your pets and farm animals at Jeffers!

Interested in Pharmacy Pet Medicine?

Explore prescription medicine targetted to specific animals to accommodate their needs better. Within our catalog, you can find prescribed meds fordogs, cats, horses, cattle, swine, goats, sheep and many more.

Can I purchase Vet Pharmacy on a regular basis?

Yes, it's available for purchase through our store. Add it to your cart and explore related items in our collections. Enroll in a subscription to ensure you never miss a refill!

Can I purchase Pharmacy online?

Simply add the item to your cart to check if it qualifies for free shipping. Many of our farm & pet items are eligible!

How to order pet medicine online?

To order pet medicine at Jeffers, you first get a prescription from your vet, then browse the Pharmacy collection and add the medications to your cart. There are options for all animals including dogs, cats, horses, livestock, reptiles and small animals. At checkout, you enter your vet and pet details; Jeffers’ pharmacy partner will then verify the prescription before shipping your order.

Where to buy pet medications online?

You can buy prescription pet meds online at Jeffers’ Vet Pharmacy collection, which includes meds for dogs, cats, horses, livestock, reptiles, and more, all in one convenient place and backed by a licensed pharmacy team.

How to get a vet prescription online?

Medical prescriptions must come from a veterinarian who has examined your pets or animals. Once your vet writes the prescription, you can have Jeffers’ pharmacy partner verify and fill it online through Jeffers’ Pharmacy checkout process.

Where can i get pet prescriptions filled?

After your vet issues a prescription, Jeffers’ online pharmacy can process and fill the order for you when you add the prescribed meds to your cart and provide vet contact info for verification.

How to register pet with online veterinary pharmacy?

To register your pet for prescriptions at Jeffers’ pharmacy, you simply create an account on our website here at Jeffers, add the prescription medications you need to your cart, and input your pet’s and vet’s details. The pharmacy team will verify the prescription and store the medication history for refills.

Will online pet pharmacy accept scanned prescriptions?

Jeffers’ pharmacy partner offers several ways to submit prescriptions: contacting your vet for you, mailing the original prescription, or having your vet fax it directly. A scanned copy may be accepted depending on the pharmacy’s policies, but the fastest route is direct verification through your vet.

How online vet pharmacies verify prescriptions?

Jeffers’ pharmacy contacts your veterinarian using the contact information you provide to verify the prescription before dispensing. This is a standard practice for legitimate online pharmacies to ensure a valid prescription exists.

What states allow online vet prescriptions?

In the U.S. online vet pharmacies like Jeffers’ can dispense medications if a valid prescription is issued by a licensed veterinarian in compliance with Federal and State regulations. The specific rules vary by state, but Jeffers’ process follows these legal requirements nationwide.

Can you buy pet prescriptions online?

Yes. Once your vet provides a valid prescription, Jeffers’ online pet pharmacy collections allow you to purchase and have the medication shipped directly to you.

How do online pet pharmacies ensure medication authenticity?

Jeffers works with licensed pharmacists and a pharmacy partner that’s a member of the National Association of Boards of Pharmacy, which helps ensure licensed dispensing practices, safe handling, and authentic medications, which is a core part of online pharmacy safety.A legitimate online pet pharmacy will require valid vet prescriptions, have clear contact info, work with licensed pharmacists, and follow regulatory standards. Jeffers’ Pharmacy partners with a licensed pharmacy and makes the prescription process transparent, which helps ensure you’re ordering safe, authentic meds.